Choď na obsah Choď na menu

HBKV-HBKP

Zostava:  Valko - Kadlečík, Krajčírovič, Jančovič - Ravasz, Strnád, Vitáloš - Porubský, Cvengroš, Kuruc, Jánošik

Andrej Ravasz kapitán HBK Vrakuňa: Po takomto zápase ťažko hľadám slová, som sklamaný. Dnes žiaľ chalani z Profisu viac chceli vyhrať, z našej strany prísnejšie kritéria zvládla iba posledná tretina. Gratulujem chalanom z Profisu.

Stanislav Novák kapitán Profisu: Začali sme vynikajúco, čo nám vydržalo úvodné dve tretiny. V poslednej tretine nás Vrakuňa zatlačila, znížila a zápas mal grády. Napriek veľkému tlaku sa však Vrakuni nepodarilo vyrovnať. Mali sme aj kúsok štastia no najmä sme boli efektívnejší. Ďakujem za zápas.

report:

V 3. kole Bratislavskej hokejbalovej ligy na seba narazili dve Vrakuňské mužstvá HBK Vrakuňa a HBK Profis. Pre zainteresovaných je dobre známe, že veľa terajších hráčov HBK Vrakuňa v minulých ročníkoch hrávalo práve za tím Profisu. Keďže sa hráči veľmi dobre poznajú o to viac bojovnosti malo  toto derby.

Tím šťastnejším mužstvom v I. tretine bol práve Profis, ktorý ťažil z chýb súpera a v úvode prvej tretiny prvým gólom rozvlnil sieť Robo Bedej. O pár minút neskôr po odrazenej strele sa dostal k loptičke Dušan Šimončič a krásnou strelou tesne za polovicou ihriska vsietil ďalší gól Profisu. Ku koncu I. tretiny boli hráči Profisu odmenený tretím gólom, keď pri bráne súpera zabojoval Sanyo Póša a so šťastím dotlačil do brány tretí gól.

Druhá tretina sa niesla v duchu bojovnosti na oboch stranách. Brankári si plnili svoju úlohu na 100% a tak v II. tretine nepadol žiaden gól.

V III. tretine malo viacej šancí mužstvo HBK Vrakuňa. Po peknej strele Andyho Ravasza sa strelecky do štatistík mohol zapísať aj samotný starosta Martin Kuruc, ktorému veľa nechýbalo aby odrazenú loptičku zasunul do brány. Gólové suchoty mužstva HBK Vrakuňa zlomil až Patrik Cvengroš, ktorý po krásnej kombinácii na jeden dotyk znížil na 1:3. Bojovnosť mužstva Vrakune bola odmenená ďalším gólom, po peknej individuálnej akcii Andyho Ravasza, ktorý pretlačil loptičku spoza brány a znížil tak na 2:3. Záver zápasu bol bojovný na oboch stranách. HBK Vrakuňa mala aj výhodu presilovej hry, ale mužstvo Profisu odolalo tlaku súpera. Posledné minúty si mužstvo Vrakune zahralo PowerPlay a keďže sa im nepodarilo streliť gól konečný výsledok zostal nezmenený. Mužstvo Profisu si tak zaknihovali ďalšie víťazstvo 3:2 v rade a mužstvo HBK Vrakuňa stále čaká na bodový zápis.