Choď na obsah Choď na menu
 


HBKV-INDIANI

HBK Vrakuňa - Bratislava Indians

9:3 (2:1, 3:0, 4:2)

góly: Ravasz 3, Strnád 2, Vitáloš, Kadlečík, Krajčírovič, Melišek

prihrávky: Vitáloš 2, Jančovič 2, Cvengroš, Ravasz, Strnád

vylúčený: Ravasz na 10 min.

Vylúčený: 0:1 na 2 min. + Ravasz 10.min.

Presilovky: 1:0

Oslabenia: 0:0

zostava:  Moravčík- Ravasz, Strnád, Vitáloš - Jačovič, Kadlečík, Krajčírovič - Cvengroš, Melišek

REPORT: Čakal nás z hľadiska playoff jeden z kľúčových zápasov. Začali sme 7mi v poli, nakoľko Rišo Kadlečík meškal. Od úvodného buly sme sa do súpera zahryzli, strieľali sme a súpera do ničoho nepúšťali. V úvode sa zrodilo aj prvé vylúčenie súpera a z presilovky sme otvorili skóre, keď Andy Ravasz prestrelil všetko čo mu stálo v ceste - 1:0. Paradoxne gól v úvode nám skôr uškodil, začali sme sa hnať do predu a súper čakal na svoju šancu. Tá prišla, keď Robo Strnád s Jarom Vitálošom stratili loptičku, nestihli sa vrátiť a Andy Ravasz ani s Lukášom v bráne nedokázali zabrániť gólu - 1:1. Andy si následne vyslúžil 10 min. trest za hodenie hokejky v zlosti. Hra bola v tejto fáze trošku rozháraná, našťastie do prestávky po krásnej akcii po osi Jančovič - Krajčírovič druhý menovaný pekne zavesil - 2:1. Takto sa úvodná tretina skončila.

Hneď v prvom striedaní ukázal Róbert Strnád svoju dôležitosť keď švihom takmer z polovice ihriska prekonal brankára súpera - 3:1. O chvíľu naši "Tigri" opäť ukázali svoju silu, keď Martin Jančovič ukázal prehľad krásne nahral Rišovi Kadlečíkovi a ten pekne zavesil - 4:1. Tento gól nám nalial sebavedomia, súpera sme v tejto fáze herne drvili, výborne chytal Lukáš Moravčík, ktorý všetko pekne pozbieral aj vo chvíľach keď sme súpera púšťali do nájazdov. O ďalší pekný moment sa postaral Andy Ravasz, zachytil loptičku zo vzduchu, peknými sťahovačkami sa dostal cez dvoch obrancov a krížnou strelou do šibenice uzavrel skóre druhej tretiny - 5:1.

V úvode záverečnej tretiny Andy Ravasz vysunul Jara Vitáloša ten sa pekne natlačil pred bránku a na dva krát zasunul do brány - 6:1. O chvíľu súper znížil, keď strieľanú prihrávku umiestnil krásne do šibenice Martin Jančovič - žiaľ za chrbát Lukáša Moravčíka - 6:2. Do otočky sa šlo za tohoto stavu, avšak súper hneď v úvode znížil na 6:3. Na šťastie hneď v ďalšom striedaní Jaro Vitáloš krížne prihral Andymu Ravaszovi a ten strelou medzi betóny zavŕšil hattrick a zvýšil náskok - 7:3. O chvíľu naši "Tigri" opäť ukázali svoju silu, keď Martin Jančovič ukázal prehľad krásne nahral Rišovi Kadlečíkovi a ten pekne zavesil - 8:3. Skóre zápasu uzavrel po peknej individuálnej akcii Róbert Strnád, keď opäť zakončil pekne švihom do horného rohu - 9:3.

Zápas zvládli a získali dôležité dva body. O týždeň nás čaká zápas na Nivách, ktoré sú aktuálne na 4. mieste tabuľky. Po dnešnej výhre sme sa dostali prvý krát v tejto sezóne na miesto zaručujúce playoff - sme na 8. mieste. Tak držte palce! :)