Choď na obsah Choď na menu

propozície BHbL 2018/2019

PROPOZÍCIE BHbL LIGY 3+1

1. Víťaz ligy 3+1 sa stane majstrom Bratislavy v malom hokejbale v kategorií 3+1

2. Záväznú prihlášku do ligy 3+1 je každé družstvo povinné zaslať
mailom na adresu zhbl.liga@gmail.com najneskôr do 20.7.2018.

3. Kluby predložia riadiacemu orgánu súťaže (ŠTK) súpisku družstva v elektronickej podobe
najneskôr do 20. 7. 2018 na adresu zhbl.liga@gmail.com @gmail.com (vzor tlačiva aj na www.hokejbal.sk)
Na súpiske musí byť minimálne 10 hráčov vrátane brankára. Na súpiske musí byť povinne uvedené – meno, priezvisko, rodné číslo a adresu trvalého pobytu. Pokiaľ s týmto má klub alebo jednotlivý hráč problém nech zváži svoje učinkovanie v súťaži. Je nový zákon o športe a my máme povinnosť sa registrovať ako káže zákon.

4. Doplnenie súpisky hráčmi počas súťaže je možné najneskôr 1 deň pred prvým zápasom,
v ktorom nastúpia a to do konca prestupového termínu.

31. 6. 2019 – koniec sezóny 2018/19

6. Rozlosovanie ligy 3+1 2018/19 bude zaslané do 15. 8. 2019.

7. Štartovné – 30 euro na každého hráča na súpiske.

ŠTARTOVNÉ ZA DRUŽSTVO JE POTREBNÉ UHRADIŤ VEDUDEMU LIGY NAJNESKOR DO 30.8.2018

8. Hrací čas – 3x25 min. prestávka je 5 min. Tretia tretina bude rozdelená na polovicu (12:30) druhá polovica tretiny čistý čas., v prípade nerozhodného stavu v riadnom hracom
čase sa stretnutie končí remízou. V prípade že rozdiel skóre pred otočkou bude o 5 gólov a viac ide sa hrubý čas bez zastavovania. Ak hocikedy počas poslednej 12 a pol minútovky klesne rozdiel v skóre pod 5 gólov začne sa čas zastavovať.

9. Tresty – 2min., 5 min., 10 min., DKZ, TH

10. Play off na 2 víťazné zápasy, v prípade nerozhodného výsledku
predĺženie 10 min. (striedanie strán)
po 5 samostatných nájazdoch (nahlásiť treba 5 hráčov)
po 1 samostatnom nájazde, až do rozhodnutia

V sezóne 2018/19 sa bude play off hrať podľa nasledovnej štruktúry.
V 1. kole si najlepšie postavené družstvo vyberie súpera z ostatných družstiev ktoré postúpili do play off. /príklad – prvý si vyberie 5 mužstvo v tabuľke nasleduje druhy ten si vyberie tretieho nasleduje štvrtí a pod.
V 2. kole sa stretnú 4 postupujúce mužstvá kde si opäť najlepšie postavený vyberie z ostatných súperov.
V prípade že súťaž bude mať menej ako 12 účastníkov tak štruktúra play off sa zmení na:
V prvom kole sa stretnú mužstvá ktoré skončia na 3 až 6 mieste po základnej časti. Prvý dvaja postúpia automaticky do semifinále.

11. Hodnotenie víťazstvo 2 body
Remíza 1 bod
prehra 0 bodov

Kontumačný výsledok: 2 body + výsledok 5:0, ak je výsledok na ihrisku lepší zostáva
v platnosti.
O kontumácii rozhoduje ŠTK

Tri kontumácie znamenajú vylúčenie zo súťaže.
V prípade kontumácie bude vinník potrestaný odobratím 2. Bodov z tabuľky.

13. Rozhodcovia: zabezpečí organizátor v počte 1 rozhodca na každý zápas

14. V súťaži má každé mužstvo povolené neobmedzený počet striedavých štartov.

15. disciplinárnu komisiu bude predstavovať komisia 5 členov ktorých si zvolia družstvá na predsezónnej schôdzi.

16. domáce mužstvo je povinné odlíšiť sa farbou dresov hosťom.

17. domáce mužstvo je povinné zabezpečiť na zápas zápis o stretnutí a časomerača.

18. odložiť zápas v súťaži je možné len po dohode zo súperom.

19. Vyššie tresty

2x vyšší trest – pokuta 5 euro.
4x vyšší trest – stop na 2 zápasy, pokuta 10 euro.
6x vyšší trest – pokuta 15 euro.
8x vyšší trest – stop na 4 zápasy, pokuta 20 euro.
10x vyšší trest – hráč v sezóne končí.

20. liga sa bude hrať z hokejbalovou loptou.

21. štart hráča v play off je podmienený odohratím 30 percent zápasov v základnej časti. Za štart hráča v zápase zodpovedá kapitán. V prípade že sa príde na klamstvo mužstvu budú odrátané 2 body z tabuľky po skončení súťaže.

22. hrať sa bude na malé bránky rozmerovo min 90cm x 135 cm vnútorný rozmer.

23. hracie časy sú stanovené na 9:00, 11:00 a 13:00. Tieto iste časy platia aj pre play off. Tam si môže družstvo určiť čas aký chce z týchto troch možností.

24. výstroj – prilba, rovnaký dres, zakryté lakte, zakryté holene /kolená nemusia byť zakryté/

25. mužstvá môžu mať na súpiske maximálne 3 hráčov hrajúcich HEL. Za hráča HEL sa nepovažuje hráč do 23 rokov čiže rok narodenia 1996 a viac.

26. hrá sa podľa schválených pravidiel na hokejbal 3+1.

Propozície bude možné pripomienkovať na predsezónnej schôdzi. Prípadne zmeny budú doplnené do propozícií.