propozicie VHBL 2021-22

PROPOZÍCIE NA SEZÓNU 2021/2022

• Záväznú prihlášku do Vrakunskej hokejbalovej ligy je každé družstvo povinné zaslať' najneskôr do 15.10.2021.

• Kluby predložia vedúcemu súťaže súpisku družstva v deň prvého kola.

Na súpiske musí byt’ minimálne  8 hráčov vrátane brankára. Na súpiske musí byt’ povinne  uvedené  — meno, priezvisko, rodné číslo a adresa trvalého pobytu.

• Doplnenie súpisky hráčmi počas súťaže je možné najneskôr 1 deň pred prvým zápasom.
  • Formát hry:     Dospelý           3+1

Deti                  4+1*

*- vzťahuje sa na čisto detské tímy, tzn. všetci účastní hráči v danom zápase, majú v deň zápasu menej ako 18 rokov.

29. 5. 2022                                   Koniec sezóny 2020/21

Primárnym hracím dnom VHBL je vždy Nedeľu a prípadny zápas dohrávky vždy podľa dohody kapitánov. Čas zápasov je 9:00 a 10:00 hod.

• Rozlosovanie ligy 2021/22 bude zaslané kapitánom do 18.10.2020.

• Hrací čas

3x15 min. Prestávka medzi tretinami je 5 min. V prípade, že zápas skončí v riadom hracom čase nerozhodne, nasleduje séria 3 samostatných nájazdov a v prípade nerozhodnutia nasleduje séria nájazdov po jednom hráčovi až do rozhodnutia zápasu. V prípade, že v tretej tretine je rozdiel v skóre menej ako o 3 góly (3:2, 3:1 a pod.) posledných 5 min. tretej tretiny sa hrá čistý čas (t.j. od 10:01 min.).

• Bodovanie základnej časti

Výhra                                     3 body

Výhra po predlžení                 2 body

Prehra po predlžení                1 bod

Prehra                                                0 bodov

Kontumačný výsledok: 3 body + výsledok 5:0, ak je výsledok na ihrisku lepší zostáva v platnosti. O kontumácii rozhoduje ŠTK.

• Tresty — 2 min., 5 min., 10 min., DKZ, TH

V prípade verbálnych vulgárnych útokov na rozhodcu, súpera alebo divákov bude hráčovi udelený trest 2 min. + 10 min. osobný trest a pokuta 10,- €. V prípade, pokračujúcich verbálnych vulgárnych útokov na rozhodcu, súpera alebo divákov nasleduje trest DKZ + kontumácia zápasu v neprospech tímu vinníka.

V prípade fyzického útoku na rozhodcu (napr. napadnutie hokejkou, úmyselné sekanie rozhodcu, nastrelenie rozhodcu, fyzická inzultácia), rozhodca hráčovi udelí trest DKZ + TH a trestaný hráč zaplatí pokutu 30,- € a disciplinárna komisia prerokuje pozastavenie činnosti hráča a určí počet zápasov, v ktorých hráč nemôže nastúpiť’.

Vyššie tresty

2x vyšší trest — stop na 1 zápas, pokuta 5e

4x vyšší trest — stop na 2 zápasy, pokuta 10e

5x vyšší trest — stop do konca sezóny, pokuta 30e

Udeľovanie ocenení:

individuálne ceny VHBL:

• Po poslednom zápase sezóny organizátor po konzultácií s kapitánmi jednotlivých mužstiev vyhlási All Stars mužstvo VHBL sezóny 2021/2022. All Stars tvoria jeden brankár, traja hráči a najlepší hráč do 23 rokov.

• Organizátor má právo udeliť’ aj d’alšie individuálne ocenenia podI'a uváženia

Tímové ceny VHBL:

• Po poslednom zápase sezóny organizátor odovzdá mužstvám na prvom mieste medaile a trofeje za prvé a druhé miesto podľa umiestnenia
  • Vedenie ligy udelí po konzultácii s kapitánmi všetkých tímov Cenu Fair Play, najslušnejšiemu mužstvu sezóny

.

Rozhodcovia a činovníci

Rozhodcovia budú pískať podľa rozpisu, každé mužstvo je povinné zabezpečiť rozhodcov na daný zápas určený rozpisom. Predpokladaná frekvencia je jeden krát za 2 týždne

Liga sa hrá výlučne na ihrisku Hnilecká

• Domáce mužstvo je povinné odlíšiť’ sa farbou dresov hosťom.

• Organizátor je povinný zabezpečiť’ na zápas zápis o stretnutí časomerača.

• Odložiť’ zápas v sút’aži je možné len po dohode so súperom a to max 1 zápas až do odohrania odloženého zápasu. Odloženie zápasu oznámia mužstva vedeniu VHBL 72 hodín pred zápasom (t. j. Piatok 9:00) v prípade nepriazni počasia sa kolo dohráva podľa dohody kapitánov dotknutých mužstiev.

• Liga sa bude hrať’ s hokejbalovou loptou.

• Štart ligového hráča v sezóne je zakázaný. Za štart hráča v zápase zodpovedá kapitán. V prípade že sa príde na klamstvo mužstvu budú odrátané 3 body z tabuI’ky po skončení súťaže za každý zápas, ktorý ligový hráč odohral.

• Hrať’ sa bude na malé bránky rozmerovo min 90cm x 135 cm vnútorný rozmer.

• Hracie časy sú 9:00 a 10:00

• Výstroj — Dres (tričko) rovnakej farby, ochranné rukavice (môžu byt’ aj stavbárske), chrániče holení. Pri hráčoch do 18 rokov je povinná prilba s ochranou tváre.